Laboratuvar Hİzmetlerİ

Madencilik endüstrisi için kapsamlı laboratuvar hizmetleri sunan MinTech, müşterilerinin madencilik süreçlerini optimize etmelerine ve verimlerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlamak için yüksek kalitede test çözümleri sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Çoğu zaman aynı cevher yatağında bile homojen bir dağılım söz konusu değildir. Bu nedenle, madencilik doğası gereği %100 veri ile çalışamamaktadır. Bu durum da, madenciliğin optimizasyonunu son derece zorlaştırmaktadır. Bu doğrultuda, Madencilik sektöründe faaliyet gösteren firmalar için detaylı laboratuvar testleri, madenciliğin her aşamasında olmazsa olmaz süreçlerden biridir.

MinTech, akış şeması testleri, mevcut proseslerde optimum koşulların belirlenmesi, mevcut proseslere bir ön ve/veya son işlem eklenmesi, kırma ve öğütme optimizasyonu, standart agrega testleri, gravimetrik/manyetik/fizikokimyasal cevher zenginleştirme, hidrometalurji, pirometalurji, ve cevher hazırlama testleri konularında laboratuvar hizmetleri vermektedir.

Her biri ulusal ve/veya uluslararası akademik çalışmaya sahip birim yöneticileri, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri sürekli takip etmekte ve bu gelişmeler ışığında laboratuvar test yöntem ve çeşitlerini güncellemektedir.

Madencilik ve Cevher Zenginleştirme Çözümleri
Mining and Mineral Processing Solutions
Ataşehir Mah. Kuvayi Milliye Cad. No:32/2 Merkez Elazığ / TÜRKİYE

info@mintech.com.tr -